3B Dizayn Forumlari Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Parca merkeze alma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
metin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
  Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Parca merkeze alma
    Gönderim Zamanı: 16.Haziran.2008 Saat 22:06
herkese slm lar ben topsolid te yeniyim formlu bi parcayı stoksuz olarak merkeze almak istiyorum. cad tam hakim olamadığım icin yorum üretemiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
Yukarı Dön
cayasar Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 34
  Alıntı cayasar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Haziran.2008 Saat 08:43
merhaba,

Parçaya stoksuz merkez atmanın en kolay yolu Cad dosyasında koordinat sistemini parça merkezine koymaktır.Bu şekilde parcayı cam dosyasına atık stock creation bolümünden no stock ve so finish seçtikten sonra ilgili koordinat sistemini gösterirsen parçaya stoksuz merkez atmış olursun.Yada yine aynı şekilde işlemleri yaptıktan sonra Part/Modify sekmesinden parça merkezini belirlediğin istediğin noktaya taşıyabilirsin.

Kolay gelsin.
Yukarı Dön
cayasar Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 34
  Alıntı cayasar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Haziran.2008 Saat 15:05
MERHABA

Küçük bir düzeltme yapmak istiyorum.Bir önceki yazımda geçen STOCK CREATİON kelimeleri yerine CREATE A WORKPİECE olmalıdır.Bu sekme altında ancak yazının devamında bahsi geçen menüler gelmektedir.

Tekrardan iyi çalışmalar.
Yukarı Dön
metin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Haziran.2008 Saat 20:54
soruma zaman ayırdığınız icin cok teşekkürler faydası olacagına inanıyorum
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.Haziran.2008 Saat 09:55
Merhaba;

Metin Bey sorunuza benim de cevapladığım gibi üye arkadaşlardan biri cevap vermiş.En kullanışlı ve en garanti yöntem o dur.Fakat eğer ki siz dizayn komutları ile bunu isterseniz ben aşağıda bir link yolluyorum burada avi hazırladım bunu da incelemeniziz rica ederim...

http://rapidshare.com/files/123733788/Stoksuz_kordinat_sistem_atama.rar.html

İyi çalışmalar...
Yukarı Dön
metin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Haziran.2008 Saat 12:56
hocam aviyi izledim. bende biraz denedim faydası olacağına inanıyorum .
yardımlarınız icin cok sağolun hocam
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.Haziran.2008 Saat 09:20
İyi Çalışmalar...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.06
Copyright ©2001-2007 Web Wiz