3B Dizayn Forumlari Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kinematik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Mdesigner Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 12
  Alıntı Mdesigner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kinematik
    Gönderim Zamanı: 21.Şubat.2008 Saat 21:15
slm kinematik hakkında eğitici bilgiye ihtiyacım var foruma baktım ama bulamadım ve en önemlisi topsolid programıının sınırlarını merak ediyorum neleri yapabildiğini az çok biliyorum fakat şurda takıldım ;

similasyon yaptım fakat takıldığım nokta şu dönme hareketi yaptırıyorum dönmesi gereken iki nesnem var ,

önce her ikisinin saat yönünde 1'er derece dönmesi gerekiyor bu ok.(her ikiside aynı nerkezde...
sonra her ikis saat yönünde 1 derece dönerken aynı eksende bir tanesi kendi ekseni etrafında saat yönünün tersinde 0.1 derece dönmesi gerekiyor.Kısacası ilk önce aynı eksende dönüdürüp sonra farklı bir eksende farklı yöne çevirmek mümkün müdür?
Yukarı Dön
Goksel Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 128
  Alıntı Goksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Şubat.2008 Saat 10:16
   Merhaba,
   Kinematik menüsü ile ilgili bir video dosyasının hazırlığı içerisindeyim. Yakın zamanda sizlerle paylaşacağım.

Sözkonusu dönüş hareketini yapmanız mümkündür. Sadece dikkat edeceğiniz şey, ikinci dönme hareketinde dönüş merkezini dönen cismin merkezine tanımladığınızda işlem sorunsuz olarak yapılabilir.

Kinematikte oluşturulacak hareket senaryo üzerinden yönetiliyor. Dolayısıyla birden fazla senaryo oluşturarak aynı anda onlara hareket verebiliyorsunuz.

İyi çalışmalar...
Göksel SARI
goksel.sari@3bdizayn.com.tr
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Mdesigner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Şubat.2008 Saat 21:01
Super teşekür ederim şimdiden
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Mdesigner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Mart.2008 Saat 21:25
Göksel bey foruma yazmıyorum diye benim kinematik olayını unuttunuz galiba :) yakında hazırlarmısınız.
Yukarı Dön
Goksel Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Alıntı Goksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Mart.2008 Saat 09:50
Merhaba,
Tabikide unutmadım. İlginç bir tesadüf oldu. Gün içerisinde videoyu sizlerle paylaşacağım.
Göksel SARI
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Mdesigner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Mart.2008 Saat 01:22
:) teşekür ederim dört gözle bekliyorum
Yukarı Dön
hjakan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
  Alıntı hjakan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Mart.2008 Saat 23:01
GÖKSEL BEY bu konuda sizleri hiç rahatsız etmedim ama dogrusu bende merak ediyorum.Hem forum hem söz konusu video için şimdiden teşekkürler.Saygılarımla
Yukarı Dön
hjakan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hjakan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.Mart.2008 Saat 16:21
göksel bey unutulduk galiba.Şaka biryana iyi bir çalışma yapmayı istedigini biliyorum.ama en azından bir ön çalışma yı gösterirsen sevinirim.Saygılarımla
Yukarı Dön
Goksel Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Alıntı Goksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Nisan.2008 Saat 17:59
Merhaba,

Kinematik ile ilgili basit bir avi dosyasının linki aşağıdadır.

kinematik ile ilgili dikkat edeceğiniz bazı hususlar vardır. Mesela program mantığı itibari ile mevcut parçalarınıza bir senaryo yazarsınız ve bu senaryoyu oynatırsınız. Dilerseniz mevcut parçaları çarpma testinede tabi tutabilirsiniz.
linkten indireceğiniz video dosyasındaki işlem sırası şöyledir;
-önce rigid elements ile sabit kalması gereken nesne seçilir. (burada plane seçilmiştir.)

-Sonra senaryo yazılır. Burada senaryo seçenekleri çok geniştir. Bu video için "pivot" seçeneği kullanıldı. Çünkü dairesel bir hareket istiyor.
-Sonra senaryo oluşturuldu.
-ve son olarak animate ile oynatma işlemi yapıldı.
-animate kısımında bulunan seçenekler ile çarpma testi yapabilirsiniz.

Kolay gelsin

http://rapidshare.com/files/105593455/Untitled.avi.html
Göksel SARI
Yukarı Dön
hjakan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hjakan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Nisan.2008 Saat 19:00
teşekkürler göksel hemen bakıyorum
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.06
Copyright ©2001-2007 Web Wiz